Cannes Lions parimad reklaamid: Chicken Licken. SBU 2.0

Klippi kommenteerib Kädi Kaasikmäe, kes on vabakutseline copywriter.
Hämar garaaž on parim paik, kus tõeline mees saab rahus nokitseda, ilma, et keegi vahele segaks.
Sbu toimetab omasoodu ja see ei ole lihtne motika putitamine, vaid midagi palju enamat.
Ilmselt oleme kõik mingitel hetkedel mõelnud, et võiks oma teisiku saata tegudele, mis endale meeltmööda ei ole ja selle asemel nautida midagi, mis meid tõeliselt paelub.

Sbu puhub garaažinurgas hinge sisse robot-Sbule ja mahitab teda enda asemel tööle, supermarketisse ja kinno minema. Klipi suurepärane muusikavalik paneb esimestest taktidest pea nõksuma ja ootan põnevusega, mis on robot-Sbu loomise tõeline eesmärk.

Omal moel on igal sammul veidralt nauditavad robot-Sbu jäigad liigutused, hullumeelne pilk ja kohatu naeratus. Peagi selgub, et jalgpallis ta liiga kõva käsi siiski ei ole ja ka õpetajaamet ajab tal juhtmed kenasti kokku ning tekitab õhku paraja annuse lühist.

Aga robot-Sbu oskab üllatada, tantsuplatsil võiks ta oma nurgelise stiiliga isegi maksimumpunkte teenida ja politseiga kohtudes on ta reaktsioon suhteliselt inimlikku segadust väljendav.

Iha on inimlik tunne, see ei ole robot-Sbule kindlasti omane, küll aga ei ole see tunne võõras tema loojale, päris Sbule. Reklaami lõpus selgub tõde. Õndsas teadmatuses elav Sbu naine avastab õhtusel romantilisel jalutuskäigul, et tegelikult on tal suisa kaks meest. Üks nendest ihaleb üle kõige maailmas hetke, millal saaks segamatult kanatiibu krõbistada ja teine ongi loodud lihtsalt suitsukatteks.

Tõsi, meil kõigil on omad kiusatused ja ihad. Võib-olla on parem neile lihtsalt järele anda, mitte maailma robotitest teisikutega täitma asuda.

Chicken Licken pakub kanatiibu ja friikaid, mis on ilmselgelt vastupandamatud ja ahvatlevad hulludele tegudele.

Auhinnad:
Cannes Lions 2018
Bronze - Film Craft - Casting

Vaata ka teisi maailma parimaid reklaamklippe ja kommentaare nendele siit.

Koostöös veebiajakirjaga Edasi.org tutvustame igal reedel maailma kõige tuntuma ja hinnatuma reklaamikonkursi, Cannes Lions loovusfestivali, tähelepanuväärsemaid töid.

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: