Cannes Lionsi parimad reklaamid: OuiGo. Twenty

See on lugu, mis haarab kohe esimesest noodist ja sõnast ning mis kannab sind läbi justkui su enese elust. Seda juhul, kui oled olnud noor (ja vaene) õppija. Oma puudutava aksendi lisab muidugi ka hiljuti meie hulgast lahkunud maailmakuulsa prantslase Charles Aznavouri aegumatu muusikapala.

Just see tekkiv tunnete virvarr – segu igatsusvalust, nooruslikust uljusest, leidlikkusest, äratundmisrõõmust – puudutab ja paneb peatuma. See viis koheselt mõtted omaenda kahe tütre peale, kes on just praegu kahekümnesed tudengid, ja sa tead, et neile saadetud söögirahaga peavad nad kaugel maal väga kokkuhoidlikud olema ja võib-olla samu trikke kasutama, mis filmis.

Üheks õnnestunud reklaami tunnuseks on, et reklaam kõnetaks sihtrühma just neile tuttavas eluhetkes ja situatsioonis. Nii ongi lihtne seletus olemas, miks see reklaam mind kõnetas ja meelde jäi. Reklaamfilmi režissööriks palgati 25-aastane suunamudija Alice Moitie, meediaeelarve oli null ja kogu töö leviku osas tegi ära sotsiaalmeedia. Ainuüksi esimesel päeval vaatas seda klippi üle miljoni inimese.

Kommentaari autor Marika Jahilo on Rahvusringhäälingu turundus- ja müügiosakonna juhataja.

Klipp: TWENTY
Klient: OUIGO
Teostaja: ROSAPARK PARIS

Auhinnad:
Cannes Lions 2019
Bronze – Travel – Online Film: Sectors

Vaata ka teisi maailma parimaid reklaamklippe ja kommentaare siit.

Koostöös veebiajakirjaga Edasi.org tutvustame maailma kõige tuntuma ja hinnatuma reklaamikonkursi, Cannes Lions loovusfestivali, tähelepanuväärsemaid töid.

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: